Porady jak przyszykować auto przed okresem zimowym


Zimowa pogoda może okazać się trudna dla Twojego samochodu, więc dobrym pomysłem będzie przygotowanie auta do zimy. Rozsądne będzie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu by utwierdzić się, iż będziesz przyszykowany do nowych warunków. Zamiast odkładać i wyczekiwać, aż spadnie śnieg, lepiej przygotować auto przed czasem. Poprzez to można dokonać potrzebnych czynności, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Płyny

Uzupełnij płyny samochodowe i utwierdź się, iż żaden z przewodów nie ma przecieków. Kup odpowiedni olej silnikowy, taki który nie zmieni swoich cechy pod wpływem ujemnych temperatur.

Pielęgnacja z zewnątrz

Choć trzeba dbać o stan mechaniczny pojazdu, powinno się również zadbać o wygląd zewnętrzny. Poddaj pojazd szczegółowemu czyszczeniu lakieru z woskowaniem, aby chronić karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

Światła

Dobrym pomysłem będzie dokładne sprawdzenie wszystkich świateł zewnętrznych czy są w dobrym stanie technicznym. Kiedy popsuje się aura i zacznie padać deszcz, ukaże się mgła lub śnieg trzeba zweryfikować, iż pojazd będzie widoczny na drodze dla innych kierowców. W taki sposób unikniesz przykrych wypadków.

Przednia szyba

Czy wiesz, że delikatne pęknięcia na szybie można zamaskować? Teraz jest czas by to zrobić! Zimowa pogoda może uczynić, że te małe pęknięcia się pogorszą. Lepiej jest zapobiegać i w taki sposób można zaoszczędzić spory rachunek. Upewnij się, ze wycieraczki są w dobrym stanie.

Opony

Doradzamy, aby założyć opony zimowe – zwłaszcza jeśli mieszkasz na obszarach górzystych. Opony zimowe funkcjonują doskonale w oblodzonych albo zaśnieżonych warunkach. Całoroczne opony eksploatują się dość szybko, lecz również mogą stać się godne inwestycji, jeżeli tylko producent gwarantuje ich sprawne funkcjonowanie w czasie niedobrej aury.

Spodziewam się, że te parę punktów przypomni Ci co należy uczynić przed zimą.

Tekst powstał dzięki pomoc drogowa Radzionków


Sorry, comments are closed!